Co mi vadí na sériích, aneb, autoři, ušetřte mě!

9. září 2013 v 20:31 | Hana Adámková |  Psaní o psaní a o životě
Miluji knižní série! Když se mi první díl zalíbí, vrhnu se natěšeně na pokračování. Mé oblíbené postavy se potýkají s dalšími problémy a já si mohu užít ještě nějaký ten čas s nimi. Když jsem do série zaláskovaná, odradit mě může jen velice málo věcí.

Ze série se stane fraška!

Díl od dílu je to čím dál horší. Nesmyslné natahování knih, jen aby z toho autor vyždímal ještě prachy. Příklad, který mluví za vše jsou Upíří deníky. Přečetla jsem jich asi deset, a přemýšlím o tom, že rezignuji. Už mě nebaví, jak se Elena, ta dokonalá blondýnka, nemůže rozhodnout mezi chlapy, jak je příběh natahován a natahován, až je řešení problému po XXL dílech v nedohlednu. Nudá!

Do toho se může vměstnat ještě další faktor, aneb to, že mě styl autorky už přestal bavit. Neustálé okecávání už prostě není in. To samé bych mohla tvrdit například o sérii Andělé. To neustálé kňourání hlavní hrdinky a její sáhodlouhé myšlenkové procesy o tom, jak je její kluk dokonalý a jak si jsou souzeni….jojo to už přece vím! Tak takhle se natahuje kniha co!

A tím se dostávám k dalšímu bodu: Opakování až do zmagoření!

To mě zrovna dnes velice naštvala Richelle Mead. Právě čtu třetí díl Vampýrské Akademie a nevím co s ní. Tahle knižní série mě opravdu nadchla a tak jsem si hned po dočtení prvního dílu koupila i zbytek příběhů o Rose a Lisse. Ale ejhle. Hned na začátku druhého dílu máme kapitolku, kde je shrnut celý díl předchozí. No dobrá, chápu že kdysi asi čtenáři museli čekat nějaký ten pátek, než autorka nadatlovala další díl a tak potřebovali trochu oprášit paměť. Tak jedem dál. Popisy druhů vampýrů, kdo jsou to dhampýři, Morojové, Strigojové, jak se z vás stane Strigoj, bla bla bla… To už jsme přece pochopili už v prvním díle! No fajn, fajn! Někdo to možná pozapomněl, neškodí si to zopakovat. Začátek třetího dílu. To samé. Stav: smiřování se s autorčinou potřebou vysvětlování vše milionkrát, jako pro blbce. Polovina třetího dílu: Já vím, kdo jsou krvavé děvky!!! Stav: Je mi dost šoufl, můj mozek protestuje. Začnu tyto pasáže přeskakovat!

Takže vás, milý autoři, snažně prosím, ušetřte mě!

Ušetřte své čtenáře, nebo o ně přijdete.


Nebo vás to neodrazuje číst dál? Co vás donutí odložit knihu a říct si "nikdy víc"?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama